W Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II miały miejsce liczne przedsięwzięcia związane z XX Dniem Papieskim, pierwszą rocznicą nadania szkole imienia i poświęcenia sztandaru oraz Dniem Patrona.

 

Tegoroczne uroczystości miały charakter wyjątkowy. Przede wszystkim dlatego, że odbywały się w okresie pandemii koronawirusa, ale również dlatego, że obchodziliśmy go w roku 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego przypominana jest postać i nauczanie św. Jana Pawła II. Ten dzień, co roku ma swoje hasło, wskazujące na istotny obszar papieskiego nauczania. Biskupie zawołanie Jana Pawła II „Totus Tuus” („Cały Twój”) stało się hasłem tegorocznego XX Dnia Papieskiego.

Za lata pontyfikatu dziękował Ojcu Świętemu szkolny zespół Radosne Nutki, który pod opieką p. Elżbiety Kuźdub wykonał trzy utwory: „Nie zastąpi Ciebie nikt”, „Santo, Santo”, „Siła jest w jedności”. Aleksandra Guza wierszem podziękowała w imieniu uczniów, dyrekcji, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły za wszystko, co Ojciec Święty uczynił dla nas, czego nas nauczył.

W czasie lekcji wychowawczych nauczyciele przybliżyli uczniom postać i nauczanie wielkiego Polaka – Karola Wojtyły, który został papieżem 16 października 1978 r.

Z okazji szkolnych uroczystości nauczyciele p. G. Osobińska, R.Wieczorek, A.Gilarski zorganizowali dla klas IV – VIII Szkolny Konkurs wiedzy o Janie Paweł II. Zwycięzcami w konkursie są:

I miejsce: Łucja Tarabasz,

II miejsce: Wiktoria Kaminik,

III miejsce: Dawid Nowak.

Plastyczny konkurs „Portret Papieża Jana Pawła II” zorganizowała p. G. Ciałek. W konkursie nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

I miejsce: Kamila Guza i Julia Lis,

II miejsce: Gabriela Boda i Paulina Ludew,

III miejsce: Małgorzata Drabik.

Wyróżnienia otrzymali: Bartosz Marlica i Zuzanna Gos.

W klasach I – III nauczycielki p. J. MInda i p. E. Kuźdub zorganizowały Konkurs Plastyczny –Laurka dla Ojca Świętego. Zwycięzcami konkursu są:

Grupa „O”:

I miejsce: Szymon Matejski, Agata Rafalik,

II miejsce: Julia Strzelecka, Zuzanna Domańska, Lena Nowak,

III miejsce: Zofia Bodo, Błażej Matejski.

Klasa I:

I miejsce: Gabriela Matejska, Piotr Minda,

II miejsce: Julia Ziętkowska, Krzysztof Pajek, Piotr Makowski,

III miejsce: Oliwia Rutkowska, Mikołaj Maciejczak.

Klasa II b:

I miejsce: Michał Szpara,

II miejsce: Dawid Guz, Amelia Kowalik, Zuzanna Gos,

III miejsce: Jakub Lech, Piotr Pałka, Karol Tarabasz, Filip Kępa.

Wyróżnienia otrzymali: Dominika Dygas, Julia Młudzińska, Nataniel Wojteczek, Lena Nowak, Antoni Szpara, Marcel Maciejczak, Maja Goleniewska.

W ten sposób mogliśmy wyrazić naszą wdzięczność papieżowi Janowi Pawłowi II , za to, co wniósł do naszego życia. Za wszystkie słowa, które pamiętamy. Za pielgrzymki do naszej ojczyzny. Będziemy opowiadać o jego świętości młodemu pokoleniu, które nie miało okazji Go poznać. W holu szkolnym można podziwiać piękną dekorację, która upamiętnia Naszego Patrona. Dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego wyjątkowego dnia. Uczniom za śpiew i udział w konkursach.